| Anonimus345642235 a întrebat:

Azi am fost sa imi pun folie de sticla pe un j7 2017 si înainte imi mergea ecranul dar acum nu imi mai merge partea din stanga. Nu am dat cu el pe jos sau ceva, pur si simplu cand am plecat am vazut ca nu mai merge sa tastez a, q, 1 decât dacă apas mai tare. Ce poate fi si ce as putea face? Bonul de unde am pus husa nu il mai am.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Probabil folia de sticla nu a foat aplicata corect, suprafata nu a fost curatata corespunzafor, folia prezinta un defect in acea zona ori folia este prea groasa in acea zona.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Si mie mi-au pus odata folia gresit dar nu am Samsung si nu s-a intamplat asa ceva. Probabil sa fi apasat prea tare acei Doreli cand au montat-o... Doar Samsung sunt asa sensibile, eu am scapat pe jos Huawei P9 fara husa n-a avut nici pe naiba, un J5 s-a facut tandari cu husa si folie pe el. Stiu ca nu ar trebui sa compar asa, dar in fine.

| RobertMoon a răspuns:

Probabil smintitul care ti-a pus folia a apasat foarte tare pe ecran cand a pus folia si ti-a afectat touchul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung.
Teoretic ai putea trage spre dreapta din partea de jos si sa intri in one-handed mode, dar nu trebuie sa te chinui asa.
Du-te la magazin inainte sa mergi la folie, daca e de la folie/husa o vor da jos si va trebui sa mearga. Ideea e sa nu faci tu acasa doar decat daca filmezi ca sunt scarbosi astia la garantie.

| ParisHilton a răspuns:

Du-te înapoi la vanzatorul\vânzatoarea de unde l-ai luat si întreaba-i ce-ai zis aici.