| Selim145632 a întrebat:

bateria telefonului meu (Samsung galaxy a3) se descarca foarte repede de la 100% la 90% in vreo 10 min e gata. Doar pana la 90% se descarca asa repede folosind fb si messenger-ul, de la 80%, 10% ma tine cam 25 de minute. E normal sa se descarce mai repede de la 100% la 90%?

Răspuns Câştigător
| D0ge a răspuns:

Daca tii functii (Wi-Fi, Bluetooth, Hotspot, Date Mobile) active, si aplicații in așteptare, ar fi destul de logic. Si luminozitatea setata la maximum consuma din baterie. Dacă le tii oprite când nu ai nevoie, dar tot se descarca prea repede dispozitivul, du-te cu el la service, poate fi o problema cu bateria propriu-zisa.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yothebesdinparcare22 a răspuns:

Încearcă să reduci luminozitatea telefonului și folosește battery Saver.

| Andreea_Catalina_2000 a răspuns:

Daca se descarca, lasa-l doua zile cu bateria 0%, apoi baga-l la incarcat 12 ore fara sa il mai aprinzi. Daca asta nu functioneaza, incearca sa opresti netul cand iesi din aplicatii.Netul consuma baterie.

| NDB34 a răspuns:

Sat putea sa fie din cauza bateriei am patit-o si eu odata la Samsung Galaxy s4

| NDB34 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza bateriei am patit-o si eu odata la Samsung Galaxy s4

| NDB34 a răspuns:

S-ar putea sa fie do cauza bateriei, am patit-o sau poate ai activat in Bluetooth, Wi-Fi, Hotspot, Date Mobile