| Cristi_6322 a întrebat:

Cat va tine bateria telefonului? Al meu se descarca foarte repede, cam dupa o zi, e normal?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu e normal.eu am un motorola e8 si bateria tine o saptamana cu toate ca ascult muzica si fac poze. daca telefonul tau este inca in garantie il poti duce la service sa-ti faca cateva verificari la baterie. poate fi din cauza bateriei care pierde energia prea repede si se poate inlocui. daca bateria trebuie schimbata iti recomand sa iei tot una originala deoarece ''copiile'' sunt proaste si iti pot strica telefonul.

4 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde de cat anume vorbesti la el, cata muzica sau cate poze faci. Daca se descarca pur si simplu fara sa vorbesti sau sa faci altceva cu telefonul e putin o zi. Probabil ca e de vina bateria. Eu mi-am inlocuit telefonul cand am ajuns la stadiul de a-l incarca atat de des. Poti eventual sa schimbi acumulatorul
http://www.baterie-shop.ro/......on%20mobil
sau sa mergi la un centru de profil cum ar fi Germanos sa vada ce-i cu telefonul
"SERVICE LA GERMANOS
In orice magazin Germanos poti gasi : un punct de service in care tehnicienii specializati se ocupa cu profesionalism de verificarea mobilului tau. Curatarea telefonului, verificare bateriei si regenerarea acumulatorului sunt gratuite.
TIPURI DE SERVICE
Magazinele GERMANOS va ofera :
Reparatii pe loc a defectiunilor comune
Garantie si 3 luni de postgarantie pentru reparatiile pentru produsele iesite din garantie
Majoritatea reparatiilor facute pe loc in maxim 30 de minute
Reparatii pentru telefoane achizitionate de la orice operator
Testarea gratuita a bateriilor in doar 5 minute
Repararea gratuita a bateriilor
Telefon mobil de imprumut in cazul in care reparatiile pentru telefoanele aflate in garantie depasesc 10 zile in limita stocului disponibil."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateria ar trebui sa te tina intre 3 si 6 zile, altfel este de prisos sa mai ai telefonul respectiv.

| Horia25 a răspuns:

Telefonul tau fie s-a stricat, ii trebuie schimbata bateria, fie este foarte vechi si ar trebui sa treci la ceva mai modern.

| Delia_3746 a răspuns:

Si eu cred ca s-a stricat bateria, al meu tine cam 5-6 zile, si vorbesc destul de mult.