| XxPufosheniaXx a întrebat:

Cam de o saptamana mi-am luat un Samsung Galaxy trend lite. Azi am scos cardul de memorie din el si dupa ce l-am bagat iar, imi arata ca nu are card. Am incercat sa il bag in alt telefon si mergea. Nu inteleg care e problema cu el. Ce parere aveti? Daca imi iau alt card o sa mearga? Sau trebuie dus la reparat, e ceva problema din telefon? Nu stiu ce sa fac, e nou, nu inteleg cum ar fi putut sa se strice deja.
Dau funda raspunsului care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Deliiiia a răspuns:

1. Inchide si deschide telefonul.
2. Incearca sa introduci un alt card.
3. Introdu cardul in alt telefon sa vezi daca merge.
4. Cand scoti cardul pune-l pe o haina si realizeaza o miscare de frecare.
5. Tine telefonul o ora inchis.
6. Reseteaza telefonul la setarile din fabrica.

Asta e o problema specifica Samsung, din cate am observat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Introduce cardul in telefon cand e inchis, daca ai noroc sa nu fie defect tehnic, o sa functioneze.

| Green66 a răspuns:

Încearcă să dai un restart la telefonhappy

| PetruSebastian a răspuns:

Pai e posibil pe telefonul tau cardul sa fie dezactivat si pe alt telefon sa fie activat, am avut si eu acceasi problema dar am uitat ce am facut, ar trebui sa-l duci la reparat!