| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU cand conectez cablu de date la pc imi merge dar cand intru sa-mi vad pozele nu apar toate apar sub forma de,, paint,, [ apare paint ] si cand intru nu-mi da poza
Nokia Asha 201
Ce sa fac?
Dau funda + votwinking

20 răspunsuri:
| Ghergel a răspuns:

Buna,alea care se deschid cu paint dai click dreapta pe ele dupa aia apesi pe open with si selectezi programul ala pentru poze(windows picture).

| anonim_4396 explică (pentru Ghergel):

Zice asa ''No preview available''

| Ghergel a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi poate nu e bun formatul de poza pentru pc-ul tau

| anonim_4396 explică (pentru Ghergel):

Poate ca da unele poze apar iar altele apar http://i1226.photobucket.com/......318.png.si cand dau clic pe ele scrie 'No privew aviable' :|

| Dany127 a răspuns:

Poti sa fii te rog un pic mai explicita. Nu am inteles prea bine faza cu paint. Mai explica odata.

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Deci acolo cand intru sa vad unele poze iar altele apar in paint adica nu apare poza mica mica ci apare paint

| Dany127 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele care apar in paint dai click dreapta pe ele si apoi properties. Acolo gasesti tipul de fisier(Type of fille) exemple jpg. As vrea sa stiu in ce format sunt ele.

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Acelasi raspuns si pentru tine ''No preview available''

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

JPEG Image

| Dany127 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa le recopiezi. Stergi pozele apoi le copiezi din nou in pc. Sau poti sa incerci cu un cititor de carduri(daca ai pozele pe card).

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Ok o sa fac cum zici tu [ nu am card aveam dar s-a rupt pe jumatate ]

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Nu merge sad

| Dany127 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt stricate pozele.

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Pe dracu....ca ii prima data cand mi-o facut asa...

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Apare cand dau clic pe imagine ''No privew aviable'

| Dany127 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori ai probleme cu windows-ul ori e telefonul. Cel mai indicat ar fi sa iti iei card de memorie. S-ar sa fie si din cauza asta.

| Dany127 a răspuns (pentru Dany127):

Costa cam 20-30 lei unul de 2gb.

| Dany127 a răspuns (pentru Dany127):

In telefon le deschide?

| anonim_4396 explică (pentru Dany127):

Da in telefon se vede imaginea, e in calculator dau clic pe ea ca nu mai apare in paint apare mica intr-o nu stiu cu mse numeste mrg, in pc nu vrea

| Dany127 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci chiar nu pot sa imi dau seama ce are. Scuze sad Mai incearca poate o sa le deschida.