| Havyna a întrebat:

Bună, TPU!
Care telefon e mai bun și de ce?
iPhone X, iPhone XS max, iPhone 11 și iPhone 11 pro? Care merita mai mult?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca ai bani, CEL MAI SCUMP
altfel, Apple YUCK!

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Iphone x

| Jee354 a răspuns:

Eu iti recomand sincer sa te reprofilezi. Eu am avut de la 5c toate tipurile de iphone, si am ajuns in prezent la XR. Nu zic, e extrem de bun, tine bateria mult, la jocuri n-are nici cea mai mica problema, procesorul duce extrem de bine, camera la care poti regla efectul ala de blur pe spate e dementiala, dar parca nu simt asa mare diferenta intre asta si 8 plus, intelegi? Daca tot vrei neaparat iphone e clar ca 11 pro e detasat in fata celorlalte. Raport calitate-pret 11 simplu e cel mai bun. Iti recomand insa sa te uiti la Huawei P30 pro, note 10 sau oneplus 7t. Vezi cat mai multe review-uri, testeaza pe la altex sau flanco unde poti sa vezi cum se misca, cum face poze. Sper sa faci alegerea corecta

| CentyLox a răspuns:

IPhone 11 Pro este cel mai performant, ca si calitate pret nu prea pentru ca Apple pune niste preturi abominant de mari. Camera este muult mai ok mai ales ca are si night mode ceea ce ii da un plus din partea mea, cel mai rapid procesor dintre cele 4. In rest mi se pare la fel. Pe cand IPhone 11 are doar un ecran HD cu rezolutie custom Retina dar si el m-a impresionat la camera doar ca nu are acea camera ultra wide ca la 11 pro si pro max. Intre cele 4 performanta nu se pot percepe doar daca pui un cronometru si vezi diferente de cateva secunde intre x si 11 pro la deschiderea unei aplicati, ceea ce zic ca nu conteaza. Dupa mine sincer cu placere ca IPhone 11 merita din toate pentru ca este cu 128gb la 4000 de lei si camera care prinde si cadre mai intunecate decat X-urile, contra la el ecranul IPS Retina, daca banii nu sunt o problema 11 Pro-ul este o idee buna de lunga durata. De baterii nu zic nimic ca la IPhone dupa un an doi se duc pe apa sambetei, depinde cum ai grija de el.

| ioanaandrapop a răspuns:

Salut, de curand si eu am trecut de la iPhone x la iPhone 11 pro, e diferenta intre ele sa stii, camera in primul rand e wow, am prins o oferta la cei de la quickmobile.ro, au o oferta acum daca folosesti codul QUICK710 ai o extra reducere la telefon