| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Ce mai faceti?
Am nevoie de ajutor de la voi, daca ma puteti ajuta cu un raspuns.
Ce parere aveti despre baietii care au husa la telefon un fel de roșu? Adica de ce le place husa rosie baietilor..si ei pot purta husa rosie la telefon nu doar fetele?
Ca de exemplu am un prieten care are husa rosie la telefon..si ma intreb de ce i-ar placea husa de culoarea aia ca doar e baiat..sau se poate sa ascunda ceva? Mentionez ca o avea neagra si si-a schimbat-o pe rosie ca cica s-a plictisit de negru.
Voi ce credeti?
P.s. nu am mai vazut la alti baieti altfel de caz de aia mi se pare cam ciudat sa poarte un baiat husa rosie.

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca intri in top intrebari stupide de pe TPU. daca omului ii place rosu ce spanac ai tu cu el?

| Ineys a răspuns:

Cine zice ca rosul este o culoare pentru fete?

De unde prostia asta cum ca rosul e o culoare de fete?

Rosul exprima agresivitate, furie, putere, este de multe ori asociat cu sangele, etc.

Si daca era roz cu floricele, nu vad unde e problema. Cand o sa mai cresti o sa iti dai si tu seama ca nu conteaza.

| RobertMoon a răspuns:

Si eu am husa la telefon rosie, mi se pare ca se vede mai bine fata de una neagra sau albastra. Totul tine de preferinte, ai pus o intrebare stupida rau. Nu exista culori pentru baieti si pentru fete, doar copii mici cred ca doar fetele pot purta rosu sau roz.

| Bogdan70001 a răspuns:

Tf....acum si rosul este pentru fete? In ritmul asta o sa se ajunga ca decat albastrul si verdele mai sunt pentru baieti laughing)

SI daca te-ai luat de el pentru treaba asta esti dus rau laughing

Nu o sa te mint mie imi plac telefoanele negre, dar nici unul pe rosu nu m-ar supara.

Acum daca vezi pe unu' cu iPhone XR rosu sari pe el sa zici ca are tendinte de transexual? xDDD

| BlackRaven45 a răspuns:

Nu te mai lua dupa stereotipurile astea de gen. Daca eu ca fata vreau sa port albastru, o sa port. Daca un baiat vrea sa poarte rosu sau roz, o sa poarte. Mi se par o porcarie chestia asta legata de culori.

Echipa de la Dinamo e toata imbracata in rosie. Asta inseamna ca au ''ceva de ascuns''? Am vazut multi baieti cu accesorii rosii sau haine rosii. Esti prima persoana pe care am vazut-o ca se ingrijoreaza de treaba asta. Culorile nu sunt rezervate de un anumit gen. Nici anumite activitati nu sunt rezervate doar de baieti sau doar de fete. Tin sa cred ca fiecare poate face ce vrea.