| CatalinOrzan a întrebat:

Ce parere aveti despre o replica a lui Samsung Galaxy S4 cu exact, exact aceleasi performante, doar ca nu are logo-ul Samsung pe el, la pretul de 250 RON, cu android 4.3.

11 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sincer? Este o prastie. Este imposibil sa aiba aceleasi performante ca S4-ul original. Exista S4 contrafacut, la jumatate de pret decat cel original, dar si performantele lui sunt pe jumatate. Nu iti recomand sa achizitionezi un asemenea telefon si la pretul de 250 lei... nu te va tine o luna si pica ceva dupa el.

| CatalinOrzan explică (pentru Jipa95):

Are unchiul meu o replica de S3, o are deja de 1 an si nu a avut probleme cu ea, decat ca nu i-a mers bluetooth-ul de la inceput. Nu are lag nicio data, e foarte bun, ii merge fara lag chiar si Asphalt 8, GTA SA, GTA Vice City cu grafica la maxim si...pe scurt, e excelent!

| Jipa95 a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Asta depinde in ce parte a Chinei a fost fabricat telefonul prietene, sunt unele replici proaste, dar si unele foarte reusite laughing

| CatalinOrzan explică (pentru Jipa95):

Deci oare merita sa cumpar o replica de S4 de acolo de unde a fost fabricata si replica de S3? (Acel S3)

| Jipa95 a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Nu se merita prietene nu sunt telefoane durabile se strica repede, dupa cateva luni de functionare pica ceva dupa el, nu te complica cu chinezarii din astea.

| MrAnonym a răspuns:

Nu e acelasi.Acela e original.

| CatalinOrzan explică (pentru MrAnonym):

Nu scrie Samsung pe el, dar e exact la fel, are exact aeleasi performante.

| hp8510p a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Daca vrei neaparat replica de S4 cauta HDC S4...copia aproape perfecta a telefonului

| CatalinOrzan explică (pentru hp8510p):

Aia e...

Răspuns utilizator avertizat
| Anon03 a răspuns:

Eu am avut replica si de s4 si iphone 5 si vreau sa iti zic ca nu este acelasi lucru 1 s-ar putea sa nu aiba memorie camera foarte proasta calitate proasta si nu stiu cum sa iti zic dar e o alegere proasta pentru ca te va tine doar 2, 3 luni. Fa ce vrei dar eu te sfatuiesc din propria exp. Bafta ps mai bine ia-ti un HTC la mana 2 daca nu ai suficienti bani.