| alexx102428 a întrebat:

Ce se intampla daca greșești de 3 ori codul pin la telefon?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca te referi la codul pin de la cartela, dupa 3 incercari o sa iti ceara codul puk si iar ai 3 incercari apoi se blocheaza de tot.
Dar e foarte simplu sa afli codul pin si puk daca stii nr de telefon. Suni de pe alt nr la reteaua de telefonie sau la un nr (nu mai stiu care dar il gasesti pe net) si pe baza numarului de telefon o sa afli si codurile.

| CleanHeart a răspuns:

Astepti 30 de secunde, ups am inteles altceva.

| Edmonds2342 a răspuns:

Se blochează si trebuie dus la deblocat la sediul agenției de care apartine reteaua.

| Laurentiu340 a răspuns:

Bagi pin de 3 ori gresit consecutiv iti cere codul puk si ala tot de 3 ori il cere il gresesti si pe ala, nasol, ai blocat cartela si nu mai poti face nimic! e cartela blocata!

| cristi28122000 a răspuns:

Dacă mai poți introduce codul puk nimic, dacă nu ai ars cartela și nu o mai poți folosi