| p3mery a întrebat:

Ce telefon imi recomanati? Vreau sa-mi iau un telefon nou si nu stiu. As dori sa aiba o camera buna, sa ma tina cativa ani (adica nu dupa 2 luni e gata laughing ) memorie buna..etc. si sa nu fie prea scump.
Multumesc!

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huawei P9 lite

Bula
| Bula a răspuns:

Si sarac, si pretentios?

| p3mery explică (pentru Bula):

Prin prea scump ma refer sa nu dau 4000 lei si sa ma tina 2 luni straight face

| Bula a răspuns (pentru p3mery):

IPhpne 8

| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, deci tocmai ai detaliat... nimic despre ce telefon vrei. Pentru unii 2000 RON nu e prea scump, pentru altii 700 RON deja e o avere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand între Samsung Galaxy A5 şi Nokia 6.Sunt acceptabile ca şi raport calitate preț.

| TheRealFantasy a răspuns:

Un telefon nou atunci te orientezi pe site-uri gen eMAG, altex, ihunt, etc.
Camera buna in 2017 la un telefon mai ieftin ar fi 8/12 MP cu f 2.0 sau mai mult, de preferat duala. daca are o rezolutie mai mare chiar 20, 23 megapixeli nu inseamna neaparat ca e buna, te uiti la caracteristici, focus, tehnologie de fabricatie(nm), geotagging, rezolutie foto, video, un review ceva chiar.
Sa nu fie prea scump...acum depinde, daca ai zice si tu ca ai buget de x lei ar sta altfel treaba. dupa mine nu prea scump ar fi undeva la 600-1500 lei.

https://www.ihunt.ro/leeco-le-3s-32gb
Raportul calitate pret e bestial, ihunt sunt firma serioasa, fii sigur ca vine in cutie cu design propriu, casti, incarcator si manual cu garantie. Faza e ca are doar o camera spate, single, nu duala.

https://m.emag.ro/......DB35V2BBM/
Pe asta il am si eu de o luna si ceva, si merge ca nou, are camera duala sI toate cele, e un smartphone mid-range cu specificatii de top, camera duala e bestiala si nu cred ca gasesti telefon mai ieftin cu asa ceva, eu il am sapphire blue dar pe alb e cel mai ieftin, diferenta e mica totusi.
Sau:
https://m.emag.ro/......DP3ZC3BBM/
daca nu iti plac honor-urile, e tot pe acolo, poate mai bun chiar.

https://m.emag.ro/......D5LKK7BBM/
Undeva la mijloc, intre cele 2 la un raport calitate pret similar.

Daca iti iei un Samsung, ia-ti un A5, J5 sau chiar 7, S, C5 poate. eu nu sunt fan asa de mare dar oricum, ordinea de calitate sa zicem asa ar fi S, A, J, C dar uneori depinde de model.
Personal nu m-as baza pe un Allview sau Phillips sau chinezarii, in afara de cele de pe ihunt.

| OnePiece a răspuns:

Xiaomi Redmi 4 Prime

| Cloudless a răspuns:

Samsung A5, Huwawei P9, P10 lite version, Allview daca vrei sa te risti cu ceva romanesc, eu m-am ars, deci nu recomand.

| vioreld a răspuns:

Huawei P9 Lite 2017 este cea mai buna alternativa calitate-pret.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru vioreld):

Poate voiai sa zici 2016...

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Https://altex.ro/......32gb-black

Il detin, sunt multumit. Pe mod ultra boost bateria m-a tinut 4 zile ascultand muzica incontinu

| AleTheKiller666 a răspuns:

Pe prim plan recomand un S7 dar daca nu-l iei in rate iti trebuie o operatie. Bun dar nu cu mult mai ieftin este S6.Bun si la un pret nu foarte mare este J5.Le-am folosit pe toate 3 dar daca nu ai un buget mare pentru el recomand J5

| Floryyyaaasssdddfffggghhhjjjkkklll a răspuns:

Alwiev p5 energi, ti-l reconand, il am de 3 ani si tot functioneaza ca si nou, bateria tine fr. mult si nici nu costa prea mult!