| Jeleuuuuuuuuuu a întrebat:

Ce telefon mi-ati recomanda.
Cerinte : cu camera de 5-8 mpx, procesor dual core, ram 512, microsd, camera frontala, sa fie fluibil, amoled, cu android.
Dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Vad ca orice amator are Samsung. Sfatul meu de amator, dar cu ceva experienta in vanzarea telefoanelor, iti recomand doar 4 marci, intr-o ordine: Sony, HTC, Nokia, Allview. Ultimul, iti dai seama, e pe lista datorita pretului. Inca nu sunt convins daca e o marca de incredere, cu produse pe care sa te bazezi. Da, si e marca romaneasca.
Sony Xperia U e un telefon potrivit, depinde acum daca iti place designul, cel mai ieftin din toate raportat la capabilitati (sigur, exceptam Allview dar includem orice alta marca de renume). Procesor de 1GHz parca, placa grafica Mali 400, mult-laudata si mult-premiata, camera de 8 MPX. Cam asta e baza. Imi place mult luminita aceea de jos care isi schimba culoarea, e placuta, te calmeaza cand ai nervi, si sigur, ca orice Sony, are o interfata pentru utilizator, special facuta pentru el, arata superb, widgeturile plutesc pe ecran si te joci cu ele, sau scuturi si se aseaza frumos la locul lor. Este foarte stabil pe WI-FI, de fapt pe orice, te poti baza pe el, bateria e buna si ea. Iar culoarea capacului de jos poate fi oricare, dupa placul tau. Il recomand. Pretul e de 800 de lei, dar gasesti si la 650 de lei, totusi, nu as avea incredere in ceea ce pare prea frumos ca sa fie adevarat.

5 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Galaxy S4 recomandat vezi aici caracteristicile: http://oferte-azi.ro/category/smartphone/

| bogboy101 a răspuns:

Samsung galaxy s4- s3 mini s2 Sau galaxy mini 2.Sau galaxi acee funda?

| Innovation a răspuns:

Eu detin un telefon Samsung Galaxy Young si pot sa spun ca imi merge foarte bine, pot sa imi bag imediat aplicatii si jocuri pe el, merge cu card microsd, are android, wi-fi.de celelalte nu prea stiu, dar poti cauta pe net la informatii.

| Asy3 a răspuns:

Nu ai spus cati bani esti dispus sa cheltui. Daca ai ceva banuti deoparte poti oricand sa iti iei un S3 sau S4 asa cum a sugerat si BodyyyyLoveeeeColaaa.Eu personal am s3 si sunt foarte multumita.Desi am un aparat foto de 16 mpx sunt mai multumita de camera de 8 mpx a telefonului mai ales ca e mai comod si il am mereu la mine.
Are si camera fronala si se vede foarte bine.Cat despre card stiu ca intr-un timp la Orange dadea cadou un card de 32 gb cadou la achizitionare, eu asa am primit. Si mai nou la Samsung ai si un an gratius pe Dropbox si poti sa iti stochezi si acolo poze melodii etc.
Sper sa te fi ajutat si sa primesc funda!