| aaaaa_8179 a întrebat:

ce parere aveti despre telefonul Sony xperia u? ....eu caut un telefon daca se poate cu windows 8, cu un design frumos, un procesor dual core, camera cat de cat acceptabila.
Ce telefon mi-ati recomanda?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Telefonul menţionat de tine este destul de bun, are un design plăcut şi multiple aplicaţii.
Eu am un Samsung Galaxy S III şi sunt foarte, foarte mulţumită de el. Ţi-l recomand cu mare încredere. Depinde şi de suma pe care ai vrea să o investeşti într-un telefon.
Dacă ai posibilităţi materiale, cumpără-ţi un S III şi nu vei regreta.
Are o cameră cu rezoluţie de 8 MP, pozele ies superbe în adevăratul sens al cuvântului.
De asemenea are foarte multe aplicaţii, o performanţă inegalabilă. Este subţire, elegant iar navigarea pe Internet e precum cea de pe un Computer.
Pa-pa.

| ZeHelp a răspuns:

Nu-ti recomand telefoane cu Windows 8, nu sunt prea fiabile si duc lipsa de aplicatii.
Cele mai bune telefoane actuale sunt cele cu sistemul de operare Android pentru simplul fapt ca sunt "user-friendly" si foarte, foarte fiabile chiar si la preturi mici!
Samsung Galaxy S2 este un telefon exceptional la pretul pe care il are.
Totusi, nu opta pentru telefoane cu pret mai mic de 1000 de lei.
Paste fericit!

| aaaaa_8179 explică (pentru ZeHelp):

Dar despre telefonul Nokia lumia 800 ce parere aveti? este un telefon acceptabil?

| IulianDornianu61 a răspuns:

Salut
De ala am vrut sa imi cumpar, dar nu am gasit la eMAG ( nu era pe stoc ), si am luat un Allview p5 alldro.
Deci ti-l recomand cu draga inima, ram de 512 mb ( bun ), procesor 1 ghz dual core, placa video mali 400 (te va ajuta foarte mult pe jocuri gen n.o.v.a 3 ), doar ca trebuie sa ii faci un update la versiunea 4.0 ice-cream sandwich. Daca ai bani, cumpara-l.

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns:

Recomand lumia 800 daca tot iti place windows. camera de 8, lentile carl zeiss, blitz, se misca super repede pe net si aplicatii, + ca mie imi place cum arata

| aaaaa_8179 explică (pentru Munteanu_Liviu_1987):

Un pret ieftin pe unde as gasi? pe ebay stie careva sa navigheze ca am vazut ca sunt preturi de la 300 lei pe ebay ( telefon din Marea Britanie ) ....astept linkuri

| Munteanu_Liviu_1987 a răspuns (pentru aaaaa_8179):

Bai. problema e ca daca il iei de acolo. e codat pe uk. eventual daca gasesti neverlocked. daca stai sa calculezi transportul + decodarea. cam tot acolo ajungi