| blackcat99 a întrebat:

Cei care aveti abonament la Vodafone, ma puteti ajuta si pe mine? Luna asta expira contractul pe 2 ani, si parintii mei au fost la sediu, si au ales abonamentul Easy 7, cu scopul de a lua telefonul promotional Vodafone Smart Chat. Deci pe site-ul celor de la Vodafone scrie ca telefonul e valabil si in stoc, iar in magazin li s-a spus ca telefonul nu mai e valabil, sa aleaga alt model (si erau numai panarame) sau sa mai astepte pana apar telefoane promotionale noi. Mentionez ca parintii mei AU SEMNAT deja contractul pe nr. nostru vechi (0724...). Eu as vrea sa comand online telefonul ala, costa un euro, daca avem abonamentul Easy 7(pe care il avem noi). Dar cand dau sa trimit comanda apare abonamentul pe un numar nou, adica ei ne fac abonament pe alt numar (07316...), adica alti 7 euro pe langa cei de la abonamentul nostru. Intrebarea mea este: oare pot comanda telefonul online, cu abonament pe nr. nostru actual?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acum NU mai ai ce face!

NU trebuia semnat Contractul nou ( prelungirea ) şi trebuiau să meargă la ALT magazin Vodafone pentru a achiziţiona acel telefon cu reducere!

Dacă-l comanzi pe numărul/abonamentul actual ( prelungit DEJA ), NU vei mai avea reducere la preţ şi trebuie achitat integral.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Telefonul respectiv era un 1 euro la prelungire de abonament sau la abonament nou? Telefoanele nu au acelasi pret in ambele situatii. E bine sa te interesezi de pretul exact. Chiar daca s-a semnat prelungirea de contract, numarul este in continuare eligibil pentru achizitie de telefon. Insa ia si te intereseaza ce anume presupunea acea promotie.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Nu cred... ai mei au incercat sa faca acelasi lucru... sa ramana cu acelasi numar si cei de la Vodafone au spus ca nu se poate