| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU.
Cum pot recupera istoricul apelurilor din telefonul mobil?
Telefonul este mai vechi, cu butoane. Am pierdut apelurile și vreau să le recuperez. Numărul de pe care am sunat este de digi, am și abonament la digi. Am fost să vorbesc cu cineva de la digi, i-am explicat toată situația și mi-a zis că nu pot să recuperez istoricul apelurilor.

De ce?
Apelurile nu se înregistrează niciunde?
Dacă aș fi mers la oranje, sigur mi-ar fi spus tot istoricul apelurilor.
Ce politică au cei de la digi de nu pot să-mi de-a datele mele personale?

Mă poate ajuta cineva cu ceva?
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din telefon, daca s-au dus, s-au dus.
Legat de abonament, ei ar trebui sa aiba un desfasurator al apelurilor, daca a fost oarecum intr-un interval apropiat de timp. Daca ei zic ca nu se poate, indiferent de motiv, atunci nu ai ce face.

Daca la Orange asta faceau si aici la Digi nu... atunci asta este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă era un smartphone poate mai aveai o șansă să le recuperezi, dat fiind că există aplicații în Magazin Play care recuperează mai orice, dar dat fiind că al tău este cu butoane, atunci odată șterse, nu se mai pot recupera.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și dacă introduc acea cartelă într-un smartphone, mai pot să le recuperez?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apelurile se stochează în telefon, nu pe cartelă. Doar contactele
au obțiunea să fie salvate pe cartelă.