| mihai9996 a întrebat:

Buna TPU... daca instalez ultima versiune de android pe galaxy s4 i9505 cu odin o sa mai primesc actualizari ota?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu, nu o sa mai primești actualizări officiale, pentru ca soft-ul nu o sa mai fie oficial

| mihai9996 explică:

Ok..multumesc..mai bine mai astept

| mihai9996 explică:

Android 5.0.1 remus il iau dupa sammobile...si o sa primesc pentru tara respectiva sau tot pentru Romania?

| EddieEdwardX a răspuns:

Sfatul meu e sa nu instalezi niciodata un custom rom, ca cyanogenmod sau alte prostii.Nu vei mai primi actualizarile pentru ca rom-ul nu e originial e o copie ieftina cu defecte. Dupa un timp o sa-ti dai seama de acele defecte si incerci sa-l faci inapoi pe androidul original, insa iti poti face brick la telefon si nu merita, strici telefonul. Daca vrei android mai mare cumparati alt telefon sau asteapta sa apara update-ul in caz ca telefonul suporta android-ul pe care il vrei.