| Miriammmmm a întrebat:

Daca un iphone 3gs merge cu cartela normala e fake sau nu?

Răspuns Câştigător
| Alyminate a răspuns:

IPhone 2g, 3g si 3gs folosesc sim / cartela normala
iPhone 4, 4s folosesc micro-sim
iPhone 5 foloseste nano-sim

5 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Orice telefon merge cu cartela normala. Dar daca vrei sa afli daca este poti orienta dupa:
1. Ecranul este mai sarac in culori
2. un telefon (fake) are greutatea considerabil mai usoara decat unul original
3. camera este de 640x480 destul de slaba

| Miriammmmm explică (pentru Flaviucu):

Pai se stie ca iphone merge cu micro-sim...sau doar in afara?

| Alyminate a răspuns (pentru Miriammmmm):

IPhone 2g, 3g si 3gs folosesc sim / cartela normala
iPhone 4, 4s folosesc micro-sim
iPhone 5 foloseste nano-sim

| davidtm a răspuns:

Eu am vazut la un prieten ..are un iphone fake ..si are mai multe defecte.merge touchscreen doar cand apesi mai tare, camera foarte slaba, se deschide capacul(la cel original se deschide greu.doar cu cutitul.sa nu faci asta vreodata pentru ca n ai de ce.

| Miriammmmm explică:

Multumesc tuturor ca m-ati informat despre diferentele dintre un original si un fals dar eu aveam nevoie urgent de raspuns la intrebarea cu cartela...dar v-am dat votwinking

| kjkjkj a răspuns:

Si eu am iphone.Si,cand am vrut sa pun cartela, nu era buna.Eu am o prietena care si-a luat fake.Si de unde stiai? Pai:
1.Cand inchidea telefonul ii aparea o fata cu steve jobs
2.Ii mergea fooarte greu
3.La muzica, nu avea iconitele specifice.
4.Jocurile aveau greseli de tipar
5.Cand suna pe cineva nu aparea cum trebuia
6.Pe spate scria made in CHina, by California(sau ceva de genu)
Sper ca te-am ajutat!