Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

De ce nu merge sa sun in strainatate? Am 100 si ceva de minute nationale si internationale si-mi zice ca n-am credit suficient, de cand s-a schimbat Cosmote in Telekom nu mai merge, ce sa fac?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sună la Relații cu clienții pentru o verificare.
Pa, pa.

| anonimg a răspuns:

Majoritatea extraoptiunilor au minutele internationale pentru fix si nu pentru mobil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telekomul e un ****, desi ar trebui sa fie mai bun decat cosmote-ul. Mi-am reincarcat cartele cu 3 euro ( de fapt am incercat ). Am primit mesaj ca am primit 2.0 euro ( 2.84 ) prin credit transfer etc. Cand sa dau la "Reincarca contul tau" zice sa bag nu stiu ce cod de **** si eu nu am primit niciun cod...in fine. E un rahat telekom-ul. Tatei i-a luat o noapte sa poata sa-si reincarce pe telekom, cand pe cosmote isi reicnarca contul in maxim 5 min.

| dani0078 a răspuns:

Minutele respective chiar daca sunt internationale le poti folosi doar la furnizorii de telefonie mobila si fixa din tara respectiva cu care are Telekom contract.Si eu am intalnit aceeasi problema.Cand iti incarci telefonul data viitoare, suna inainte la Relatii Clienti pentru a fi sigura ca ai ales extraoptiunea care ti se potriveste cel mai bine.

| yooandrei a răspuns:

Activeaza Roaming-ul big grin