| vadu22 a întrebat:

doar ce mi-am cumparat un Samsung galaxy s3 mini si am niste intrebari
1.Atunci cand primesc o notificare de la google+/mesaj, telefonul vibreaza.Cum sa fac sa nu mai vibreze?
2.Cum downloadez imagini direct de pe browserul de internet?
FUNDA

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Pt 1. - mergi la Setari si acolo alegi Sunet, apoi deselectezi Vibrare. Tot acolo trebuie sa fie si Tonuri pentru mesaje si iti poti alege un alt ton pentru primirea de sms / e-mail etc.
Pt. 2. - mergi pe poza respectiva, dupa ce ai gasit-o si tii apasat cateva secunde pe ea. Iti va aparea un "meniu mic" specific pozelor in care iti scrie: "Descarca imaginea" sau altele: "Trimite imaginea", "Vezi imaginea in fila noua" etc. Sper sa te fi putut ajuta. Numai bine!