| airnike a întrebat:

Buna,
Recent am cumparat un Samsung galaxy s4 mini si de fiecare data cand primesc o notificare imi vibreaza.
Cum as putea opri vibratul si care sunt pasi.
Multumesc

1 răspuns:
| Salluty a răspuns:

În primul caz, intră la mesaje, apasă tasta din stanga butonului HOME ( ăla din mijloc care te duce la ecranul de start ) și intri în setări. Apoi când ajungi la secțiunea Notificare deselectezi vibrații. Așa nu o să mai vibreze când primești mesaje. Cred că trebuie să procedezi la fel pentru fiecare aplicație în parte ( dacă au setarea ). Am căutat în tot telefonul și nu am găsit ceva care să se refere la vibrarea notificărilor în general. Sper că te-am ajutat :*