| Thebestkiller a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un telefon nou. Si am gasit un Sony Xperia M. Ce parere aveti? Daca stii un telefon mai bun va rog spuneti. Bugetul meu este de 600 de lei (buget maxim).

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Este o alegere buna nu prea gasesti ceva mai bun in pretul asta: procesor dual core 1ghz krait este cam la nivelul unui cortex a7 quad core 1-1.2 ghz, chipset snapdrogon s4 plus-cel mai bun chipset existent pe un telefon la pretul asta, mult mai bun fata de mediatek, novathor etc, iar gpu adreno 305 iarasi este unul dintre cele mai bune pe teleoane la acest pret, intrece mali 400, mali 400mp, etc. am vazut ca ceilalti au recomandat Allview p5 quad sau HTC desire 310. nu te lasa dus de val ca au procesoare quad pentru ca au doar cortex a7 iar procesorul de pe xperia m este la acelasi nivel cu ele, de chipset nu are rost sa mai vorbim este clar mai bun ca mediatek-ul ce se gaseste atat pe p5 quad cat si pe HTC desire 310, iar la gpu tot xperia m castiga deoarece adreno 305 edte mai bun si decat mali 400mp2 care se gaseste pe HTC desire 310 (care este un gpu invechit) si decat power vr-ul de pe alview care este mai mult pentru sisteme de operare cu cerinte mici gen ios din cauza asta se gaseste pe iphone-uri. iar xperia miro iese clar din discutie deoarece are procesor 800 mgz cortex a5, gpu adreno 200 si chipset Qualcomm MSM7225A care este vechi. De asemenea te sfatuiesc sa nu iti cum teleoane Allview sau Huawei si nici firme aparute peste noapte gen vonino, yezz, goclever, e-boda, utok, etc, sper ca te-am ajutat iar decizia iti apartine. o zi frumoasa.

13 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

Sau ai putea lua HTC desire 310 la 550 de lei cu procesor quad http://www.pcgarage.ro/smartphone/htc/desire-310-white/,

| dge18 a răspuns:

Eu zic dupa parerea mea ca-i bun!
Atat iti spun :))
In comparatie cu altele xperia (de exemplu xperia miro) este mai bun M :)
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m-5497.php

| Thebestkiller explică:

Nu doresc sa imi iau Allview... sad

| Tarabostes a răspuns:

Sincer, nu e o alegere prea bunadin punctul meu de vedere din cauza procesorului Dual-core 1 GHz la care nu poti avea mari sperante dupa cateva luni de utilizare. Dar daca vrei sa il iei pentru un an, maxim doi si sa nu bagi jocuri prea complexe ar merge. Cauta pe site-ul Allview poate gasesti ceva mai ieftin si mai bun. Nu te lua dupa zvonurile ca cei de la Allview nu sunt seriosi...

| Derp02 a răspuns:

Nu este o alegere buna.

| Mirceaeliade a răspuns:

Nu prea merita. Adica e slabut rau la specificati uite asta e mai bun http://bit.ly/1vEl9Sz

| Mihai1810 a răspuns (pentru Mirceaeliade):

Slabut? laughing e mai bun ca jaful recomandat de tine de 10 ori chipset mult mai bun snapdragon s4 plus vs un amarat de mediatek, gpu adreno 305 vs pover vr-ul care nici nu duce jocurile pentru ca este facut pentru sisteme de operare cu cerinte mai mici de sistem din aceasta cauza si gaseste pe iphone-uri, iar la procesor sunt egale pentru ca krait e mult mai bun decat cortex a7. si in plus Allview e o marca pe care n-as da 2 bani.

| TudorIonescu1988 a răspuns (pentru Mihai1810):

Copile Allview sa nu uitam ca are cep mai bun telegon din lume la specificati...eu am Allview x1 soul si se descurca mai bine ca Samsung S4 al tatalui meu asa ca taci

| Mihai1810 a răspuns (pentru TudorIonescu1988):

Ce vorbesti? care e cel mai bun telefon din lume? normal Allview x1 soul e mai bun ca s4 ca s4 e praf. si invata sa scrii nu mai viola limba romana.

| Rodiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai e destul de bun Sony Xperia M., de ex verisoara mea are acest telefon de o luna! Are super tehnologia NFC.Sony Xperia M vine echipat cu o camera principala de 5MP cu senzor Exmor RS si inregistreaza video la 720p. De asemenea, exista si o camera secundara, pentru video conferinte, care are 0, 3MP.Este un telefon elegant!
Totusi, eu vreau sa-mi achitionez un telefon nou! Acesta fiind Samsung Galaxy S4.Am auzit ca e un telefon extrem de bun!
Funda?
happy