| frederyc a întrebat:

Buna TPU.folosesc un Samsung galaxy s7, cu securitate amprenta si secundar pin...chestia este, am uitat pinul, iar acum, la prima descarcare a telefonului nu stiu ce voi face... cum pot sa-mi scot codul pin sau sa rezolv aceasta problema. Multumesc!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ce mai pui cod daca nu esti in stare sa-l tii minte? La service cu el.

| nopainkiller a răspuns:

Nu e neaparat sa il duci la service! E foarte simplu de rezolvat aceasta problema!
Pasul 1: Tine apasat in acelasi timp butoanele Power+Home Button+Volume Up!
Telefonul va intra in meniul de initializare(CWM)
2. Selecteaza optiunea Wipe data reset!(Apasa butonul Home pentru selectare, volumele down si up pentru derulare)
3. Dupa ce i-ai dat reset selecteaza Reboot system now! Prima optiune! Si gata!
Apoi vei completa informatiile de la ineput din meniul de initializare cu conturile de google si denumirea telefonului!
Sper ca te-am ajutat! Bafta!