| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu Huawei p10.
Am amprenta ca securitate si un pin in caz ca nu imi merge amprenta. Ieri am incecat sa folosesc pin ca sa deblochez telefonul,dar imi dadea eroare,ca si cum nu ar fi ala pin ul. Am incercat amprenta si mergea. Am reinitiat telefonul, ma gandeam ca e ceva de moment. Cand am redeschis telefonul imi cerea din nou pin ul ca sa verifice ca sunt eu persoana care acceseaza telefonul, atunci nici sa pun amprenta nu ma lasa, imi dadea eroare cand puneam codul. Problema este ca eu nu am schimbat pinul, si acum nu stiu ce sa fac am 3 luni de cand l am cumparat si mi e frica sa nu trebuiasca sa imi iau alt telefon. Ce imi recomandati sa fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l inapoi in garantie, spune-le ca face erori la identificare amprenta si cod, iar tu nu-l mai poti folosi din acest motiv.
Va trebui sa ai bonul de casa /factura, certificatul de garantie, cartea de identitate si telefonul in ambalaj, cu toate accesoriile si documentatiile primite - toate actele sa fie pe numele tau.

| pixxie93 a răspuns (pentru Bula):

Pai si dupa ce o sa se intample? O sa imi inapoieze banii?

| anonim_4396 explică (pentru pixxie93):

Reset din recovery.

| Bula a răspuns (pentru pixxie93):

Ti-l trimita la reparat sau iti da altul sau banii, la alegere.

| pixxie93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma pricep la telefoane, cum dau reset?

| pixxie93 a răspuns (pentru Bula):

Am multe poze pe el, cum sa fac sa le recuperez?

| Bula a răspuns (pentru pixxie93):

Daca ai card de memorie in telefon, e suficient sa-l scoti, pe el sunt peozele tale (asta daca ai folosit cartela pentru stocare si nu in memoria interna a telefonului au fost salvate).

De pe cartela de memorie poti copia pozele pe un calculator intr-un folder nou, cu ajutorul unui cititor de card.
Dupa resetarea telefonului poti baga inapoi cardul de memorie, pe el vor fi prezente pozele.