| AcidBoy a întrebat:

Buna TPU imi poate spune cineva de ce se descarca atat de repede Samsung Galaxy Y? Si ce as putea face, ca sa stopez asta?

Răspuns Câştigător
| RaduLeo a răspuns:

De fapt acesta este cel mai mare defect al SmartPhone-urilor. Se descarca foarte repede. Incearca sa dai luminiozitatea mica si sa il folosesti mai rar.

3 răspunsuri:
| Shadowluc a răspuns:

Pai un mod de a avea maderie mai multa este sa scazi lumiozitatea ecranului. Un alt mod este sa nu ai 3g deschis doar cand iti trebuie...Si te-as sfatui sa ii faci o reformatare...o sa iti reziste bateria mai mult iti garantez. Daca nu sti sa faci o reformatare poti sa ma intrebi happy

| olikyka a răspuns:

Poate ca te joci prea mult si eu am si tine 2 3 zile

| IT97 a răspuns:

Telefoanele android au niste baterii foarte slabe din punctul meu de vedere, pentru a reusi sa il folosesti mai mult e necesar sa opresti wi-fi-ul si alte aplicatii nefolositoare cat si luminozitatea ecranului. Poti cauta o baterie mai mare ceea ce ar fi imposibil...