| TheFallen666 a întrebat:

Buna TPU ma puteti ajuta cu telu mi am luat un telefon cu android si am dat din greseala la o optiune cu feedback sau ce va de genu si a cum e o porcarie nu pot sa misc paginile in stanga sau dreapta si nici in sus sau in jos cand dau la setari nu pot sa dau in jos ca sa opresc porcaria aia ma putetii ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai activat optiunea pentru nevazatori. Trebuie sa mergi exact unde ai mers mai inainte si sa dezactivezi optiunea. Ei bine, e cam greu. Ca sa apesi pe ceva trebuie sa dai dublu click (tap/apasare, adica apesi de doua ori)
Iar ca sa misti ceva (de exemplu sa dai in jos, sa misti ecranul) tot de 2 ori doar ca:
Prima apasare: iei degetul
La a doua apasare: misti degetul (pentru scrool).

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate bateria si bag-o iar.Nu vad ce treaba ar avea feedback-ul cu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! AnonymousTPU007 are dreptate! Poti misca punand cele 2 degete pe ecran! Ce uitasem!

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Am patit si eu si am sunat la Orange pentru asta, la suport telefonlaughing
Trebuie sa pui doua degete pe ecran si atunci merge!
Ce m-am speriat atunci, am crezut ca mi s-a stricat telefonul...

| TheFallen666 explică:

Mersi baieti gata am reusit era talkback de fapt doamne ce m-am speriat si eu dar la sfarsit am reusit mersi oricum am pe cine conta happy

| FlawlessJj a răspuns:

Incearca sa restartezi telefonul o.o

| GreenWolf a răspuns:

Sau poti sa te duci cu el la un service si sa iti explice cei de acolo cum sa faci, sau sa ti-l repare ei