| AndiRadu a întrebat:

mi-am cumparta un iphone5 din china, si cand am ajuns aici in Romania era blocata pe retea!
Ok, eu cand eram in china am folosit simul de acolo! Dar imi mergea iphon-ul sa fotografice sa ma joc pe el.
Si dupa cateva saptamani mi-a blocat un prost tot sistemul,
adica mi-am pus o parola de securitate si prostul la incercat de mai multe ori.
Apoi mi-a dat telefonul si scria pe el "iphone dezactivat ".
M-am dus la un expert de iphone si mi-a spus ca trebuie simul din china! Dar eu m-am gandit ca daca as introduce un aparat care pacaleste simul, ar merge? Am nevoie de parerile voastre!

Răspuns Câştigător
| denyemy a răspuns:

Nu, nu ar merge. Daca nu mai ai simul original nu il mai faci decat cu o resoftare completa la un service capabil de asa ceva. Si asta costa 80-100 lei.

| AndiRadu explică (pentru denyemy):

Unde se face asta?

1 răspuns: