| Des7royer a întrebat:

Mi-am facut un abonament Telekom si prin intermediul abonamentului mi-am achzitionat si un telefon(astept ca telefonul sa imi fie livrat). Stie careva sa imi spuna exact daca telefoanele de la Telekom sunt codate pe retea?
Va multumesc! happy

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, majoritatea modelelor NU sunt codate pe reţeaua Telekom happy

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti redau raspunsul dat de un om la alta intrebare: "În urmă cu ceva timp m-am interesat şi eu dacă telefoanele achiziţionate de la Telekom sunt codate în reţea şi am trimis un mail cu această întrebare către departamentul lor de suport.

Am primit un răspuns prin care mă informau că telefoanele comercializate în magazinele Telekom sau partenere NU sunt codate, cu excepţia celor cu marca proprie Telekom."

| notefree a răspuns:

Nun sunt codate.

| Stepanovici_Izmir_Adrian_1987 a răspuns:

Da... Sunt codate te telekom ( cosmote) practic de la ei iei telefonul... Singurii care le dau decodate sunt rcs-rds