| Xenaaaa a întrebat:

Buna TPU.mi s-a desprins carcasa de la telefon,am LG kp 501, si pentru a o putea prinde inapoi a trebuit sa lovesc telefonul in mod repetat,daca as fi apasat pur si simplu nu statea carcasa.l-am lovit, am problema de o luna.si astazi mi s-a intamplat iar, doar ca de data asta mi s-a stricat difuzorul.credeti ca se mai poate repara?

1 răspuns:
| robertpaul a răspuns:

Socurile repetate,pot deteriora circuitele de pe placa de baza. Daca ai noroc dupa ce schimbi difuzorul,sa mai mearga, e oke. Daca nu te pricepi si esti violent cu telefoanele, iti recomand sa folosesti un service gsm, deoarece nu poti rezolva problema, violent. happy