| darkstyle99 a întrebat:

Buna TPU.
Pot rezilia un contract la telekom prelungit de vreo 3 saptamani si daca da, trebuie sa platesc ceva?
Nu imi convine ca mi-a venit telefonul cam stricat.
Sau pot modifica abonamentul adica sa dau telefonul care mi-a venit si sa iau altul?
Funda

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Tipic. Asa fac toti, Vodafone, Orange, absolut toti. Au un ordin, sa nu respecte clientul si sa nu il ajute in nici-un caz! Ce poti face tu acum este sa suni la service si sa le spui problema in legatura cu telefonul, sigur se poate rezolva din moment ce este in garantie. Iar contractul lasa-l asa ca astia de abia asteapta sa vina cate unu sa rezilieze si sa plateasca taxa de x Lei.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta tine de garantia telefonului nu de rezilierea contractului.

| Frank51 a răspuns:

Da, poti rezilia unilateral contractul. Dar de ce nu ai mers inapoi cu telefonul stricat? Ai cam luat teapa. Rezilierea are despagubiri, si nu sunt mici deloc.

| darkstyle99 explică (pentru Frank51):

Am mers la un magazin telekom si mi-au zis ca trebuie sa il bag in service

| Frank51 a răspuns (pentru darkstyle99):

Tipic. Asa fac toti, Vodafone, Orange, absolut toti. Au un ordin, sa nu respecte clientul si sa nu il ajute in nici-un caz! Ce poti face tu acum este sa suni la service si sa le spui problema in legatura cu telefonul, sigur se poate rezolva din moment ce este in garantie. Iar contractul lasa-l asa ca astia de abia asteapta sa vina cate unu sa rezilieze si sa plateasca taxa de x Lei.

| LPCTSTR a răspuns:

În ce constă defecțiunea telefonului?

| darkstyle99 explică (pentru LPCTSTR):

Nu merge actualizat la Android si nu vreau ca dupa o luna sa nu mai mearga deloc