| poxiipox a întrebat:

primesc mai mereu apeluri de la numere private si vreau sa aflu cine ma suna de fapt. Ma puteti ajuta? dau funda.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar dacă le răspunzi la apel și-i întrebi! Altfel nu...
Dacă apelurile sunt scurte și se opresc în momentul când vrei să începi convorbirea, poți depune o sesizare, ori la poliție, ori la firma unde plătești abonament, pentru depistarea "intrusului" apărut în viața ta, prin apeluri telefonice. big grin
Eu îți propun să-i ignori, până la urmă se vor plictisi. Oricum, cel/cea care te sună cu număr "privat" face parte din cercul tău de prieteni (sau mai puțin prieteni!) care, ori se amuză, ori nu le-ai făcut pe plac cândva, iar atunci, ca puștanii, au pus la cale planul de a te șicana telefonic.
Lasă-i, dă-le pace! Amuză-te și tu.
Dacă nu, închide-ți telefonul.

5 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Pai, mergi la Orange, Vodafone, Cosmote, ma rog, ce retea esti tu.
Probabil acolo iti vor da lista apelurilor...puppy dog eyes
Te pup!

| Athée a răspuns:

Du-te la Vodafone, si iti vor spune ei nr care te apeleaza.

| Florrentina14 a răspuns:

Nu vad ce e de facut. Si pe mine ma enerveaza numarul privat. Poti sa setezi ceva pe tel. a.i. nu o sa mai primesti apeluti de la numere private. Funda?

| DutuLike a răspuns:

Du-te la Orange, Cosmote, Vodafon sau in ce retea esti...cred ca ei te pot ajuta.