| Ștefi9 a întrebat:

Bună TPU, recent mi-am luat un telefon la abonament. mi-a fost furat, ce se întâmplă dacă îl declar furat sau pierdut? big grin

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Cei de la magazinul de unde l-ai cumparat se vor face ca ploua, intrucat nu ai asigurare la ei.
Iar la politie, dupa declararea furtului, astepti o perioada de 10 zile (cu gandul ca vine hotul sa iti dea telefonul inapoi), iar daca telefonul tot nu este gasit, abia atunci va fi dat in urmarire.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pai normal ar trebui sa ai dovezi cu hotul care ti la furat si sa il reclami la politie iar de acolo se vor descurca ei, stiu ei sa isi faca treabawinking.

| Ștefi9 explică:

Am vreo sansa ca de la magazinul de unde l-am luat sa-mi dea altul, ca sa plataesc abonamentul in continuare?