| lilianaadelina a întrebat:

(si Hristos a Inviat)
Nu pot sa sun cu numar privat deloc.Adica pun inaintea numarului de telefon #31# dar pe cel care il sun ii apare numarul meu.Nu am obserat nimic in neregula cu setarile telefonului si ii dau frecvent revenire la setarile din fabrica
Ce este de facut? Ofer funda celui care ma ajuta sa deslusesc acest mister si multumesc anticipat

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe ce retea esti?
Nu pe orice retea functioneaza #31# pentru ascundere.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate are el o plicatie care ii arat cine il suna cu numar privat.

| lilianaadelina explică (pentru MihaiNicu23):

Nu,ca pe orice sun e la fel
apare tuturor

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate telefonul tau are ceva in setari care perimte sa iti vada altii numarul cand suni cu #31#.

| lilianaadelina explică (pentru MihaiNicu23):

Am bifat optiunea: "numar număr ascuns pentru apelurile de iesire"
(SAMSUNG GALAXY J5 2015)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Acele persoane pe care le suni probabil au tastat *#30# ca sa vada cine ii suna cu privat.

| lilianaadelina explică (pentru MihaiNicu23):

Nu cred, ca de cand sun apare numarul meu
ca fac expermente cu fartele meu, care nu are nimic
si nu tasteaza nimic

| ziftode a răspuns:

Ai lasat spatiu intre #31# ai numar? daca da, d'aia nu merge
da telefon la Vodafone, respectivul serviciu tine de privacy, si cu toate ca ar putea fi abuzat, TOTUSI E UN DREPT (de exemplu pot sa ii dau telefon cuiva cu care sunt in litigiu, sa negociem litigiu, dar nu vreau sa imi afle numarul si sa ma hartuiasca dupa aia)
si sunt 99.99% sanse sa nu fie din telefon, ci din reteaua GSM care are niste setari pe care tu nu le poti reseta, ci doar seta o parte (din telefon sau din gsm codes) asa ca, ca sa fii sigur de asta, scoate cartela si baga-o in alt telfon (ca sa fii sigur ca e din telefon)

DECI solutia e sa dai telefon la Vodafone!

si bine faci ca verifici, eu am folosit necesar de 2-3ori in viata treaba asta, si de fiecare data am dat telefon unui prieten inainte sa verific daca imi vede numarul

| AlexSalling a răspuns:

Hristos a Inviat. Din setarile telefonului poti da sa nu-ti apara caller id (numarul tau) persoanei pe care o suni. Eu asa fac, nu ma complic cu #31# in fata. Ce telefon ai?

| lilianaadelina explică (pentru AlexSalling):

Samsung j5 2015
am setat si aia din meniu, si tot nu merge

| AlexSalling a răspuns (pentru lilianaadelina):

Incearca video-ul asta, poate ai omis ceva. Daca nu merge, poate telefonul are o problema.
https://www.youtube.com/watch?v=36-AhdE5aWI

| lilianaadelina explică (pentru AlexSalling):

Am facut asta..si nimic

| AlexSalling a răspuns (pentru lilianaadelina):

N-am idee ce-ar putea fi. Ai incercat si de pe alt telefon? Al unui familiar? Mai bine ai face asa, decat sa te strofoci sa suni de pe al tau dat fiind ca nu merge numar privat.

| lilianaadelina explică (pentru AlexSalling):

Ba da, dar nu am pace deoareece nu stiu de ce al meu nu merge

| AlexSalling a răspuns (pentru lilianaadelina):

M-am uitat pe net, nu e o problema intalnita. Cine stie ce poate fi, n-am idee.

| lilianaadelina explică:

Sunt Vodafone
Si pe forumul Vodaf spune de #31#