| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vr si eu sa stiu daca pot schimba androidul pe telefonul Orange zali in versiunea de 2.3.6 sau 4.2.2?
Ms Anticipat!

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Telefonul Orange Zali nu va primi update la Android 4.2.2.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| piratuu a răspuns:

Telefonul a fost conceput cu Android 4.1.1. Il poti updata descarcand un Custom ROM, si sa-l instalezi cu ODIN, pe PC. Telefonul trebuie sa fie rootat si sa ai un cablu USB.

| AlecuAlex a răspuns (pentru piratuu):

Stiu cum sa ii fac root si astea dar imi trebuie ROM-ul si cellelalte chestii nu stiu de unde sa le descrc daca u ma ajuti ai fundita.

| piratuu a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=c01Q-X2UR5g&feature=youtube_gdata_player
Poti sa te uiti aici... Dar cred ca 30-40% iti garantez ca va merge.