| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa imi cumpar un telefon mai exact un Samsung galaxy s3 dar vreau sa il iau in rate si nu stiu ce oferte sunt mai bune sau cu ce banca sa ma incurc
Sau ce telefon imi recomandati care sa fie la fel de bun

5 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

SIII este un telefon extraordinar, partea cu ratele e penala. Mai bine mai asteapta si strange tu suma respectiva de bani, nu cred ca merita sa platesti.

| cristif a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-ti cumperi un telefon in rate, fiindca asta inseamna ca vei plati dobanda si automat pe parcursul celor 24 luni(sau pe cat extinzi tu creditul) pretul va fi efectiv mai mare decat cel normal. Cumpara-l de la o telefonie mobila(Cosmote, Vodafone, Orange) cu un abonament.

| anonim_4396 explică (pentru cristif):

Se poate lua si in rate fara dobanda ma intereseaza mai mult parerea ta despre acest telefon sau daca cunosti unul mai bun sau la fel

| DJMikeGMC a răspuns:

La fel de bun, sau mai bun iphone 4s sau 5, nu te sfatuiesc sa l iei in rate ca l platesti de 2 ori