| EricCarpov a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un telefon si as vrea sa stiu ce inseamna "refurbished" pentru ca imi apare intr-un colt asta, as vrea sa stiu daca inseamna resigilat pentru ca nu vreau sa imi iau teapa..cine stie?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna resigilat.Cu anumite zgarieturi fine. Putin folosit.Nu iti recomand.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult decat resigilat, a fost folosit dar e verificat si reparat inainte sa fie revandut

| EricCarpov explică (pentru suntserios):

Adica se pot gasi urme de zgarieturi sau s au acoperit?
recomanzi sa il iau?

| EneCristian a răspuns:

Refurbished inseamna pe limbajul nostru refacut( gen schimbat piese sa il aduca intro stare functionala)