| DjSannan a întrebat:

Buna tuturor as dori o informatie cat se poate de repede va rog
Cineva din familie a plecat in strainatate si am uitat sa i activez roamingul si nu ma poate suna de acolo. Ce pot face ca sa i activez roamingul?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

La RCS (de exemplu) se poate activa roaming (voce, date) din contul de client on-line.

La alte firme nu stiu pentru ca nu folosesc dar e posibil sa fie la fel. Totul e sa poti face contul de client fara telefon (la RCS se poate, e nevoie de o adresa de e-mail si ceva numar client sau numar factura, parca - sau cel putin asa era mai demult).

2 răspunsuri:
| DjSannan explică:

As dori mai multe raspunsuri daca se poate

| VSC10 a răspuns:

Trebuie sa te interesezi la furnizorul tau de telefonie mobila.
Posibil sa il poti activa direct din magazin. Succes!