| RoxanaElena007 a întrebat:

Bună tuturor! E normal sa nu îmi funcționeze datele mobile și sa o facă doar atunci când dau restart la telefon sau au chef ele? La celelalte telefoane (2) nu am pățit niciodată asa ceva... Nu cred ca ar fi neapărat cartela sim de vina, cu sensul sa fie deteriorată.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Închide și deschide modul avion. Dacă nici asa, aia e, alt telefon.

| RoxanaElena007 explică (pentru Catrice):

Nu stiu daca sa ii dau neparat retur sau sa merg eu personal la Altex de unde l-am luat, fiind luat abia acum o saptamana si asta e singura problema. Vad ca acum nu prea mai are figuri

| Hyperion7 a răspuns:

Ce telefon și ce cartela ai?

| RoxanaElena007 explică (pentru Hyperion7):

A34 cumparat acum o saptamana, pana acum 2 zile nu am avut probleme pana acum 2 zile cu chestia asta. operator : Vodafone

| Hyperion7 a răspuns (pentru RoxanaElena007):

Posibil sa fi fost din cauza rețelei, chiar ieri înainte să vina o furtună netul nu mai mergea deloc, dar după furtună și-a revenit.
Poți încerca să-l dai pe mod avion pentru a-și căuta iar rețeaua, de obicei asta ajuta cel mai sigur.
Ori, posibil sa fie și din cauza unui nou update venit pe telefon.Cu modul avion sigur nu dai gres!
bafta!

| StoicAnalysis a răspuns:

Mi s-a mai intamplat si mie cateodata ( rar ). Daca ti se intampla des, ar trebui sa intrebi la un service de telefoane.

| niiiiy a răspuns:

Nu este normal sa nu iti functioneze datele mobile pe telefonul tau si sa functioneze doar dupa restart. Verifica setarile pentru date mobile si APN-ul operatorului tau. Daca problema persista, testeaza cartela SIM in alt telefon si contacteaza asistenta tehnica pentru ajutor suplimentar. Mult succes!