| M1sHu a întrebat:

Buna utilizatori TPU am un telefon Samsung Galaxy S2 si de acum o ora nu imi mai citeste cartela nu sunt pe abonament cand sun pe cineva imi scrie neinregistrat in retea am schimbat cartela si in alt telefon mentionez ca parinti si prietenii mei au semnal este devina cartela? urgent!

Răspuns Câştigător
| Akid a răspuns:

Este de la cartela. Se strica. nu stiu sa iti explic. trebuie sa te duci cu ea la cosmote. sau sa iti iei alta. si mie mi s-a intamplat. Craciun fericit!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

S-a defectat cartela.

TE duci cu ea la operatorul de telefonie şi îţi dă altă cartelă cu acelaşi număr; bine-nţeles, contra-cost ( în jur de 20 lei ).

Toate cele bune şi Sărbători Fericite!

| CristinaForTPU a răspuns:

Buna! nu e devina cartela e de vina telefonul tau. Am avut un iphone4. si cand bagam cartela in altu mergea. Eu am schimbat telefonul si dupa aceea mi-a mersbig grin Bafta asta e solutia vorbesc din propia experientabig grin

Funda te rog?puppy dog eyes

| NuStiuDeCe a răspuns:

Ti sa demagnetizat cartela si daca o duci la un Orange shop tio inlocuiesc gratuit cu acelasi numar happy daca esti in alta retea nu stiu

| LumeaDura a răspuns:

Poate ca si la mine mi sa mai intamplat asta o data si am cumpart alt telefon dar la un telefon ca asta ar trebui sa mearga sigur mai bine ei alta cartela
funda?

| 1Simplu a răspuns:

Daca ai incercat cartela si in alt telefon si tot nu merge - atunci cartela e de vina.
Daca Cartela merge in alt telefon atunci s-a dus cititorul sim.