| adyyyyyyyy a întrebat:

va rog spuneti-mi si mi-e cum sa prind internet pe telefonul NOKIA 5800xpressmusic prin wiffe dupa un modem Vodafone, ce trebuie sa fac sau trebuie sa descarc vreun program ca asa am auzi va rog multt de tot. cine ma ajuta primeste funda si voturi!

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că ai un modem 3G stick usb...

"Ca sa beneficiezi de retea wi-fi acasa, modemul acela trebuie sa-l folosesti intr-un router care este compatibil cu modem 3G.

O alta modalitate, mai practica, este achizitia unui router care sa functioneze cu modem 3G(iata doua modele de routere, ROUTER 3G-EDIMAX 6200-N. si TP-Link TL-MR3420)."

SURSA : https://forum.vodafone.ro/......td-p/68790

Toate cele bune.

| adyyyyyyyy explică (pentru bursuc001):

Da modemul meu este 3G.dar sa prind wi-fi pe telefon..sa ma pot conecta dupa telefon la modem

| bursuc001 a răspuns (pentru adyyyyyyyy):

Păi, eu ce ţi-am spus mai sus?

Ai NEVOIE de un router wireless compatibil cu modem 3G - vezi, spre exemplu :
http://www.emag.ro/......EC2B2BBBM/

| adyyyyyyyy explică (pentru bursuc001):

Si eu cum pot sa fac sa ma pot conecta pe telefon prin wi-fi. daca am un router wireless.

| adyyyyyyyy explică (pentru bursuc001):

Dar fara router nu pot face altfel?

| bursuc001 a răspuns (pentru adyyyyyyyy):

NU poţi fără router.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai receptor wireless si windows 7 pe laptop/pc descarca conectify si folosesti pc-ul/laptop-ul ca hotspot si te poti conecta la internet.

| adyyyyyyyy explică (pentru Intruder19):

Pai asta e problema ca nu am receptor wireless..am doar modemul