| DiannaSj a întrebat:

Vreai sa ma ajutati cu un sfat! Inainte de a avea Htc One M8 acum 6 luni, am avut s2 plus si mi-am dat seama ca HTC-urile sunt praf pe langa Samsung. L-am scapat o data pe jos si s-a spart display-ul, pe cand Samsung-ul l-am scapat de atatea ori si nu a patit nimic.
Acum vreau sa il vand si sa imi iau un Samsung si va intreb pe voi care stiti sau detineti un telefon Samsung bun, pana in vreo 18 milioane care sa faca poze foarte bune ( mai mult asta ma intereseaza laughing ). Ma gandeam la s5 ca e si rezistent la apa, face si poze f bune. Daca telefonul pe care mi-l recomandati este si rezistent la apa este perfect, numai spuneti-mi voi ce merita cu adevarat din ceea ce caut eu. Multumesc!
Daca ma voi decide sa imi cumpar unul din telefoanele recomandate de voi, acela primeste funda! O zi buna! happy

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Bună, hai să îți povestesc din experiența mea de viață cu telefoane, va fi o poveste destul de lungă, dar interesantă laughing. Încă de mic copil am avut telefoane, sincer nu știu exact câte am avut, dar foarte multe. Tatăl meu s-a ocupat cu telefoane încă de prin 2003-2004, eram mic și aveam telefon cu touch (aduse de undeva din Indonezia sau India, iar pe vremea aia numai șmecherii aveau așa ceva), pe vremea aia în România abia apăruse Nokia alea clasice cu snake cu *** laughing. Și trecând anii am iubit multe telefoane la care gândul meu mai stă și acum, dacă aș avea bani le-aș cumpăra pe toate, numai așa să le privesc, stârnesc multe amintiri. ( HTC Legend, iPhone 2, 3, 3gs, Samsung S2, S2 Plus, Nokia 6300 și altele).
Eu am avut de la Samsung până acum toate modelele de Galaxy începând de la S1. Samsung galaxy S5 este un telefon bun, are specificații bune la care mă gândesc câteodată de ce bagă firmele astea așa specificații care până la urmă nu le exploatează niciun utilizator în totalitate. S5 este un telefon bun ca specificații, dar oribil la design, probabil cel mai urât telefon pe care l-am avut în ultima vreme, l-am vândut pe net și am mai pus niște bani și mi-am luat S6, și acum mă gândesc ce prostie am făcut că am dat atâția bani pe el plus că eu nu mă joc pe telefoane. Eu mă mir cum scapi tu telefoanele astea din mână așa, cred că n-am mai scăpat un telefon de ani de zile și atunci când l-am scăpat s-a agățat de căști când l-am scos din buzunar happy. Își recomand așa: Samsung galaxy s5 doar dacă îți place cum arată ca telefon, dar doamne când mă gândesc la el mi se face rău, are ușita de la încarcător ieșită din relief bleach, Samsung galaxy s4 ăsta cred că e perfect nu i-am găsit nicio chestie rea, Iphone 5s e făcut foarte bine, dar are ecranul mic, cam din astea 3 zic. tongue

| RobertMoon a răspuns (pentru RobertMoon):

Ah, am uitat să menționez LG G3 telefonul cel mai bun la ora actuală de pe piață în opinia mea, iar după el, nu chiar ca performanțe cât cameră și design superb este Sony Xperia Z3 Compact!

| AlexElektro1987 a răspuns:

Te inseli amarnic. Daca tu nu ai stiut sa ai grija de telefon asta nu inseamna ca este praf. Htc-urile si cu Lg-urile sunt cele mai bune firme de telefoane. Samsung in ultimii doi ani au facut niste greseli uriase, mai ales cu S5, pentru ca toate lumea care a avut S5 a spus ca este o porcarie de telefon. Iar S6 daca te uiti bine la el, mai ales la margini este exact Iphone 6. Eu am avut un Htc Wildfire S in 2011 si nu am avut nici o problema cu el, iar acum telefonul este la cineva pe care cunosc si a spus ca merge foarte bine, deci dupa 4 ani acel telefon inca merge ca la inceput. Si mai conteaza si pe ce l-ai scapat, daca l-ai scapat pe piatra cubica sau pe pietre e si normal sa se sparga ecranul, la orice telefon cred ca s-ar sparge si s-a spart si din cauza ca este ecranul mare, asa ca nu mai zice ca un telefon nu este bun daca nu stii sa ai grija de el.

| DiannaSj explică (pentru AlexElektro1987):

Daca parerea ta este ca HTC-urile sunt bune, nu inseamna ca toata lumea trebuie sa fie de aceeasi parere cu tine. Si in primul rand, atunci a fost PRIMA DATA cand l-am scapat si dupa prima cazatura, display-ul s-a facut prafwinking. Si daca l-am scapat o data nu inseamna ca l-am scapat intentionat. Asa ca daca ai ceva de raspuns, te rog frumos sa imi raspunzi la ceea ce am intrebat, nu la ceea ce vrei tu.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Si eu ce am zis, ti-am zis cumva ca l-ai scapt de mai multe ori? Am zis ca nu ai stiut sa ai grija de el, pentru ca daca nu stii sa ai grija de el asta nu inseamna ca l-ai scapat intentionat. Si nu am zis ca parerea mea este ca Htc-urile sunt bune, chiar asa este. Un telefon la 18 milioane ar fi Nexus 5 sau Xperia Z2 sau Note 3 sau Lg G3.