| doareustreet a întrebat:

Buna vreau sa imi cumpar un telefon si nu ma pot hotara care este mai bun iphone 5s sau Samsung galaxy s5?

12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Mai bun? serios? iphone 5s nu se compara cu sgs 3. e un telefon facut de fite si atat

| Mihai1810 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Iphone 5s nu se compara la specificatii nci cu s2 dar este mai bun ca s5 pentru ca nu se blocheaza si nu are lag

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mihai1810):

Eu am avut si s2 si s4 si iphone 4 si 5s. S2 era cam obosit. Iphone nu mi-au placut. Ios foarte limitat, i4 probleme de semnal. Am ajuns la sgs4 si parca merge blit. Model 9506 > 9500. Urmatorul telefon cred ca va fi Nokia sa vad cum e windows mobile. Androidul mananca baterie aiurea cu auto-startere la aplicatii aiurea

| Mihai1810 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Cu ios limitat ai dreptate tocmai din aceata cauza nu se blocheaza. ios este un fel de windows phone dar altfel prezentat. la Samsung se consuma bateria repede nu numai din cauza androidului ci si din cauza ecranului prea mare.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Mihai1810):

Cu degete ca morcovii ecran mare e mai bine. Si cu baterie externa de 16000mah nici ca mai am probleme

| Eduard619 a răspuns:

Clar s3 daca vrei sa te chiorasti pe ecranul de la iphone5 iti urez succes si in plus la iphone platesti pentru majoritatea aplicatiilor.

| Lykan a răspuns:

Iphone 5s este un telefon foarte bun si performant cu un ecran de safir ceea ce-l face indestructibil dar daca vrei un telefon pentru jocuri ti-as recomanda galaxy s5 de asemenea este un telefon bun dar dupa parerea mea nu se ridica la inaltimea unui iphone asa ca eu iti recomand un iphone 5s

| FkThRz a răspuns:

Nu sunt delco subiectiv cand iti spun ca Samsung Galaxy S5 este de cel putin 3 ori mai bun decat 5S. Iar, avand in vedere cat de mult umfla Apple preturile pentru un telefon sau orice alt device cu specificatii nu tocmai echivalente nici macar cu jumatate din acel pret, iti recomand sa nu te mai gandesti la iPhone ca la o varianta. Bafta!

| KALASHER a răspuns:

Acum,ți-aș recomanda Samsung galaxy s5, dacă mai aștepți o săptămână, două, ia-ți Iphone6 că am auzit că apare...Are un ecran mult mai mare decât Iphone5s și e mai bun decât Samsung galaxy s5! Baftă

| BibuxBii a răspuns:

Eu iti recomand Iphone 5s, este excelent, iar Samsung Galaxy s5 am auzit ca nu a ajuns la nivelul asteptarilor.

| TudorIonescu1988 a răspuns:

Mai bine nu va bagati daca nu le aveti.Eu am Samsung galaxy s5 si e genial se descurca la toate categoriile.Totusi parca la browser nu se incarca chiar instant(pot spune chiar ca un telefon de la Allview din astea pe care ei le-au scos noi s-arr descurca mai bine.).Cat despre iphone 5s care il are prietena mea...si cateodata(chiar de 2 ori pe zi) nu incarca clipuri de pe youtube, sau se mai blocheaza, dar in rest e de nota 10 bine..pe mine ma mai deranjeaza ecranu plus camera aia care ...cam lasa de dorit dar in rest o super ok

| EmmyTommev a răspuns:

Buna
Nu stiu daca vei fi de acord dar iti recomand alt smartphone in cazul in care preferi androidul : LG G2 Mini sau mare, in functie de bugetul tau. Are acelasi android, aceleasi specificatii. Singurele diferente sunt memoria, dar exista card, camera dar LG are camere profesionale aproape de cele IPhone. Dc preferi Iphone este mult mai bine. Si eu prefer Iphone dar m.am incadrat in buget. Si Widows phone sunt cautate, depinde de pref tale. Dc as fi in locul tau as lua iphone Samsung are probleme am patit si cunosc persoane de aceeasi parere. Eu am LG G2 Mini si sunt foarte multumita si de la 3000 lei la 1200 lei ecomonisesti ai iti lua altceva : eu mi.am luat ps 4
Bafta
Asta e parerea mea, tu decizi