| alexander012 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar un telefon, dar nu stiu care ar fi cel mai bun, sa aiba touchscreen, si sistem android, si sa nu fie foarte mare ca dimensiune, Samsung galaxy s3 mi se pare imenes.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy Ace ar fi o alegere buna sau LG Optimus NET daca vrei sa navighezi fara probleme pe internet (telefonul pentru asa ceva este facut, eu am unul si merge perfect netul pe el.)

Răspuns utilizator avertizat
| vlady434 a răspuns:

Daca vrei un telefon cu touch,android, GPS, Wi-fi, si multe alte, te sfatuiesc sa-ti cumperi un Smart 858. E un telefon mic, bun, care poate sa faca multe daca-i dai ocazia. Sper ca te-am ajutat.

| teotaur a răspuns (pentru vlady434):

Salut,poti sa-mi spui cat ar costa fara abonament? Te rogg.

| vlady434 a răspuns (pentru teotaur):

Smart 858 costa 344 lei fara abonament. http://www.telportal.ro/preturi-Vodafone_858%20Smart.htm. Dar nu stiu cat de actualizate sunt aceste pagini. Daca aflu noutati de contactez. Daca vrei mai multe informatii despre telefon, nu ezita sa ma intrebi.

| teotaur a răspuns (pentru vlady434):

As vrea sa ii conving pe parinti sa mi-l ia cam cati ani rezista?

| vlady434 a răspuns (pentru teotaur):

Pai nu stiu exact.Eu il am de un an, si e mai bun de cat, cand era nou.Merg tot felul de apps, jocuri etc. Eu sunt foarte multumit de el. Daca vrei sa afii ceva informatii despre el, iti pot da id-ul meu si te ajut cu orice pot.

| Iяiηα a răspuns:

Daca vrei cu sistem android, incearca Samsung Galaxy mini, care nu e mare deloc. Uite si o poza:
http://cdn-static.cnet.co.uk/i/photos/50002674/dscf3195.jpg
E un telefon super ok.
Sau daca nu tii mortis sa ai android, iti recomand Samsung Star 2, care e la fel de eficient ca un android, poate si mai bun.Ai Wi-Fi, Gps, Messenger, toate retelele de socializare pe el.E chiar super, din asta am si eu. Uite si un link:
http://www.mobilissimo.ro/......r-II-0.jpg
Are si un pret accesibil, in jur de 500 de lei, pe cand Galaxy mini e vreo 900, dar nu e aproape cu nimic mai bun.Tu alegi. Sper ca te-am ajutat:)

| TommyLynn a răspuns:

De ce buget dispui?

| alexander012 explică (pentru TommyLynn):

Nu conteaza bugetul, vreau un telefon super bun, dar sa nu fie foarte mare.

| luck96 a răspuns (pentru alexander012):

P.S sa nu folosesti siteul pe care ti-l da la telefon, iti apare wave y, nu wave 2 insa si wave y este o alegere buna, ieftin si bun insa o mica specificatie : daca vrei sa ai telefon bun care sa te tina ceva timp nu te zgarcii pentru ca daca iti iei acum un telefon de 3-4 milioane peste 2-3 ani o sa ajungi sa il schimbi si altii bani + pe acest parcurs o sa te enervezi mai mult cu telefonul. Am dat 10 milioane pe telefon, inca este putin dar se vede calitate adevarata si rezistenta, chiar daca suna ciudat wave 2 a fost comparat cu Iphone4 si a iesit "egalitate", a invins LG noi.

| TommyLynn a răspuns:

Daca vrei super-bun ia-ti Samsung Galaxy Nexus.

| luck96 a răspuns:

Incearca un Samsung Wave II s8530, nu are android ci are BADA, mai ales ca acum aparut BADA 2.0 e acelasi lucru ca la un android insa mai misto. Plus ca telefonul are un ecran mare, carcasa rezistenta, casti, WiFi, GPS, tot ce vrei, multe aplicatii preinstalate si poti pune un card de memorie pana la 32 GB. Sunt foarte multumit de acest telefon, mai ales acum cu noul SO. Fara abonament ma costat 10 milioane dar acum ajunge pana la 8.