| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi iau un smart-phone pe android mai ieftin dar sa mearga bine jocurile!
La ce trebuie sa atrag atentia ca sa-mi mearga bine jocurile?
De ex. procesor, ram, rom?
Si merge Lenovo A328 pentru jocuri sau nu cam?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru jocuri mai noi/performante/mari, ai NEVOIE de un telefon cu procesor quad-core, memorie internă de minim 8 Gb ( preferabil cât mai mare ) + SD card extern de minim 32 Gb + minim 1 Gb RAM ( dar e preferabil 2 Gb RAM )!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| FrateleAndrei a răspuns:

Bună,eu iți recomand Samsung Galaxy s4 mini.Sunt foarte multumit de acest smartphone.Ca jocurile sa mearga bine trebuie sa te uiti la spatiul de stocare si la memorie.S4 mini e perfect.

| Cristian_LaviNiu_1991 a răspuns:

Iti recomand un s4 mini, LG g2 mini, sau s3. Astea ar fi telefoane bune pentru jocuri ce au preturi rezonabile pentru orice buzunar.

Ca sa mearga bine jocurile si aplicatiile trebuie sa fie un procesor bun, rami cat mai multi Gb, touchul cat mai sensibil la atingere ( de preferat cu gorilla glass ) etc.