| xDoMo a întrebat:

Mi-am cumparat un Vodafone smart 2 cu android 2.3 gingerbread merge upgradat la android honeycomb sau ics? dar daca merge upgradat nu vreau sa mearga greu sau incet... vreau sa reamintesc ca are procesor de 832 mhz armv6. funda happy

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai...avand in vedere ca este un Vodafone, sunt 99% sanse sa nu se updateze. oricum 2.3 este cel mai potrivit sistem de operare!
Si Honeycomb este facut pentru tablete.
Daca s-ar face update la ICS, s-ar misca foarte greu!

4 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Honeycomb e dedicat numai tabletelor, iar de la ICS si JB poti sa-ti iei gandul. Procesoarele ARMv6 sunt prea slabe sa duca orice Android de la versiunea 4 in sus. Chiar daca ai pune, sa zicem, un CM9 sau CM10, ti se va misca foarte incet.

| Bibiuca a răspuns:

Telefonul este destul de nou, nu cred ca a aparut inca upgrade...eu zic sa mai astepti un pic, poate se poate spera la un Honeycomb si de ce nu la un ICS.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru Bibiuca):

Pai..ar fi cam greu sa se updateze la Honeycomb, in principal pentru ca Android 3.0 este un OS dedicat EXCLUSIV TABLETELORwinking

| dbem a răspuns:

Softu pe care e cel mai potrivit pentru el. Se va upgrada daca apare ceva nou.