| Csandraa a întrebat:

Bună vreau şi eu sa-mi decodez telefonul, este un Nokia Lumia 520, blocat în reţeaua Orange România, ştie cineva cum se face, unde trebui să mă duc şi cât costă?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La un service.Te costa in jur de 70 lei.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Trebuie să mergi la un magazin specializat Orange, fiind codat pe Orange. Te costă maxim 100 de lei.

Pa-pa.

| Ropota_Nicu_1990 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Nui adevarat costa 300 lei

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Detalii despre deblocarea telefonului tau gasesti aici :
http://www.orange.ro/....../iq/29161.
Este necesar sa te prezinti cu factura si garantia intr-un Orange Shop pentru decodare.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Buna.Intra pe www.servicetelefoane.ro gasesti tot ce iti trebuie pentru telefonul tau.De la huse la decodari si piese.

| Ropota_Nicu_1990 a răspuns:

Mda sa stiti am si eu tot la fel Nokia lumia codat Orange Romania am fost si am intrebat la niste servisuri de telefoane costa 300 de lei sau unii mi-au spus ca nu se poate

| Covrig_Sorin_1961 a răspuns:

Buna vreau si eu sa-mi decodez telefonul, este Nokia Lumia 520, blocat in reteaua Orange Romania, stie cineva cum se face, unde trebuie sa ma duc si cat costa?