| Robertfb a întrebat:

am cumparat iei second-hand un Samsung galaxy s6 edge, toate bune si frumoase pana seara cand dupa ce telefonul a fost lasat pe masa, cand am vrut sa umblu pe el mi-a aparut black screen. Nu mai puteam sa umblu pe el, l-am restartat, am zis ok fie...dar in urmatoarele ore mi-a facut de cateva ori asa. Azi l-am dus la service (deoarece fiind cumparat SH nu am factura sau bon fiscal), acolo mi-a dat un hardware reset, nu a putut reinstala sistemul de operare nu stiu din ce cauza.

Ulterior am contactat un agent Samsung, acesta m-a indrumat sa fac un firmware recovery, nu a mers. Acelasi agent mi-a spus ca nu pot nici la Samsung sa-l fac pentru ca este produs in Taiwan, iar ei accepta decat telefoanele din UE si USA.

A mai patit cineva asa ceva? Sau idei ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
| CosmiinTezeu a răspuns:

Si eu Samsung edge 6 deci problema ta este hardu din telefon trebuie schimbat big grin Costa ceva bani, pe viitor mai bine cumpara totul nou nu de la n si x...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa plangi dupa bani. Asta poti face. Tragi la telefoane scumpe cand puteai sa iti iei un Samsung mai ieftin nu neaparat s6 edge second hand. Dar na, pe seama oamenilor naivi ca tine traiesc unii si nu degeaba ca s-au inmultit randurile escrocilor. Daca nu s-ar mai cumpara asa nu ar mai exista astfel de probleme. Cel care a vandut a plecat fericit ca a scapat de rebut, iar tu ai luat de bun. Bineinteles ca stia de problema, dar nu ti-a spus. Ti-ai luat o teapa cat tine de mare. Eu mi-am convins toti amicii sa nu cumpere asa. Sper sa iti fie invatatura de minte. Data viitoare cumpara unul nou din magazin. Macar daca se strica stii ca din vina ta sau proasta frabricatie. Nu problema facuta de altul, iar tu mai si platesti pentru asta. Gandeste de doua ori inainte sa dai un ban. "Vai, ca am smartphone de fite". Da dracu de fita... Daca ai fite cumperi nou, nu second.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te ajuta. Nu stiu. bafta. http://www.iservicegsm.ro/galaxy-s5-rezolvare-problema-ecran/