| RecKinul a întrebat:

Am cumparat un card microSD pentru telefon si dupa o luna de zile s-a defectat. Am incercat apoi sa-l conectez la laptup. Im momentul cand introduc cardul apare mesajul ca trebuie formatat. Dau sa-l formatez dar dupa o secunda apare mesaj ca Windows nu a terminat formatarea. Exista vreo metoda de formatare sau reparare a acestui card? Un soft ceva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut la un stick problema asta! Poti incerca:
1.Bag cardul in laptop.
2.Deschide "administrative tools "
3.O sa apara un folder cu mai multe chestii, alegi "Computer management"
4.In stanga, cauta si apasa pe "Disk management"
5.O sa apara diskul, in cazul tau cardul, si in dreapta un dreptunghi. Apasa pe acel dreptunghic si da-i delete volume.
6.Iar click dreapta pe dreptunghic si dai sa o creezi iar.
Daca nu intelegi, imi zici.

| RecKinul explică (pentru anonim_4396):

Nu merge aceasta varianta. Optiune < delete volume> nu este activa in cazul meu.