| Chocolate a întrebat:

Am un card de 512 MB microSD
cand il introduc in calculatot spune ca, cardul nu este formatat si trebuie formatat, cand dau OK pentru formatare apare o casuta apoi in care imi spune ca, windows-ul nu a putut sa il formateze.Cum l-as putea formata ca sa mi-l citeasca si sa am acces la el?sad

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Undeva in margine pe adaptor cel care il face din microsd in sd ai un mic buton pe sina trece-l pe cealata pozitie scrie pe adaptorul de microsd la unele care e pozitia lock sau unlock

| mikkhhell a răspuns:

Inseamna ca acel card este protejat la scriere (nu poate fi formatat si scris doar cu telefonul original caruia i-a fost alocat de producator, cu alte cuvinte acel card a fost intr-un telefon la cumparare si numai cu acel telefon se pot executa operatii pe el).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey si eu am un microSD card de 62 mb si cand incerc sa-l bag imi tot iese ce sa fac?

| KOMonica a răspuns:

Da click dreapta pe el si da Format. Atentie! Doar pe card! Nu pe altceva!