| DariaGiB7543 a întrebat:

Buna ziua!

Am o mare problema...Aseara,mi-am pus telefonul la încărcat (Samsung S 6 edge, de 2 ani jumate,care a intrat la apă o dată). Totul era bine,chiar dacă telefonul mai făcea figuri din când în când.
Dimineata,am așteptat să sune,dar nu a sunat. M-am panicat putin când mi-am dat seama ca am întârziat la liceu... Apoi, când m-am uitat la telefon, ceva nu era în regulă. Pe ecran aprea logoul "SAMSUNG"...se aprindea si se stinge si tot asa. (Cei care au Samsung stiu cum aprea când deschid telefonul)
Am aștepta să văd ce se întâmplă și apoi am plecat la liceu, fără telefon desigur. Acum m-am intors acasa si ecranul e complet negru...Nu mai face nimic. Am căutat pe google ce sa fac si am incercat ceva. Am tinut apăsat simultan pe toate butoanele (volume + -,butonul mare si ala de deschidere). Mi a apărut ecran verde-albastriu si ceva de genul dacă vreau să îl resetez sau sa instalez un program (OS) care o sa dauneze telefonului. Ce sa fac? Va rog, răspundeți! (Scuze daca sunt greseli, dar sunt disperata)

1 răspuns:
| GadgetsPro a răspuns:

Uite aici cum sa faci hard reset: http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-g925f-galaxy-s6-edge/

Dar sa iti stii contul si parola de la contul de gmail si/sau Samsung, iti va cere una dintre ele, depinde pe care le ai, dupa ce isi face resetarea.