| Mogoseanu_Nicu_1987 a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu Samsung I9205.Cand incerc sa il pornesc apare Logo-ul de la Samsung si se restarteaza din nou si tot asa face incontinuu.Si daca il pun la incarcat pe stins nu imi arata bateria ci incearca sa porneasca tot asa pana la logo-ul samsung.Nu intra in boot, doar in Download mode.Ce e ciudat ca in timp ce se reseteaza intra in download doar apasand pe tasta minus fara alta combinatie.Ce credeti ca are? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Nu prea e popular modelul. Daca aveai un S3, un S4 ceva mai gaseai. Oricum nu merita. E si telefonul destul de vechi. Ia mai bine alt telefon zic eu.
http://www.emag.ro/......DPT683BBM/
http://www.emag.ro/......DT44N3BBM/

Daca vrei tot unu asa mare, am pus mai sus un ASUS de 6 inchi si un Lenovo de 6.8. M-as indrepta spre Lenovo, are Octa-Core si are si ecran Full-HD. Dar e totusi cam mare. Vezi si tu, te orientezi. Daca nu, cauta un Note 2 second hand, sunt chiar bune :3 Sau un S3, S4, le gasesti pana in 7 milioane.

5 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Incearca sa il resoftezi.Altfel, e ceva mai grav. Telefoanele Samsung au o problema, SDS (Sudden Death Syndrome). Am patit-o si eu cu un Note 2. Dintr-o data s-a restartat. si nu a mai pornit in veci. Doar statea la ecranul de boot, si nimic. In timp se duce chip-ul de memorie. Singura solutie e sa schimbi placa de baza.
Dar, incearca sa ii pui soft-ul in fabrica, cu Odin, sau il pui pe card si ii dai flash din Recovery. Daca iti da erori cand intri in Recovery, e mort...

| Mogoseanu_Nicu_1987 explică (pentru RadikalGamer):

L-am resoftat cu odin dar tot asa imi face, singurul loc unde sta fara sa se restarteze este in download mode.cred ca o sa incerc sa merg la un service ca am ramas fara idei.Va multumesc oricum pentru ajutor.

| RadikalGamer a răspuns (pentru Mogoseanu_Nicu_1987):

E clar SDS, e mort laughing Nu mai ai ce sa ii faci

| Mogoseanu_Nicu_1987 explică (pentru RadikalGamer):

Stii cumva unde gasesc placa de baza? Pentru modelul asta n-am gasit pe net.

| RadikalGamer a răspuns (pentru Mogoseanu_Nicu_1987):

Nu prea e popular modelul. Daca aveai un S3, un S4 ceva mai gaseai. Oricum nu merita. E si telefonul destul de vechi. Ia mai bine alt telefon zic eu.
http://www.emag.ro/......DPT683BBM/
http://www.emag.ro/......DT44N3BBM/

Daca vrei tot unu asa mare, am pus mai sus un ASUS de 6 inchi si un Lenovo de 6.8. M-as indrepta spre Lenovo, are Octa-Core si are si ecran Full-HD. Dar e totusi cam mare. Vezi si tu, te orientezi. Daca nu, cauta un Note 2 second hand, sunt chiar bune :3 Sau un S3, S4, le gasesti pana in 7 milioane.

| GeorgeBerbec a răspuns:

E rip bateria. Cumpara alta si vezi daca mai face asa