| tby4ade a întrebat:

are cineva idee daca pot renunta la serviciile UPC fara alte taxe desi contractul expira in 2019?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul il afli daca o sa citesti cu atentie contractul, mai ales clauzele de reziliere.

| Atim a răspuns:

Contractul prevede o taxa de reziliere calculata in functie de perioada contractuala rămasă. Acea taxa reprezinta jumătate din valoarea facturilor care s-ar fi emis pana la incheierea contractului. De exemplu daca mai ai un an, trebuie sa achiți contravaloarea a 6 luni.

UPC-ul a fost nevoit sa majoreze prețul unui anumit sector de clienti, daca te numeri printre ei ai drept de reziliere unilaterala indiferent de perioada contractuala.